sobota, 28 listopada 2015

Dragonfly beauty II (zoomorphic soutache brooch/ broszka sutasz)

Bardzo rzadko robię dublety moich prac, ostatnio jednak zdarzyło się drugi raz. Ciekawa tendencja, hmmm :/
Nawet gdybym chciała, nie da się zrobić dokładnej kopii, z resztą właśnie o to chodzi, żeby każda praca była unikalna. Zazwyczaj zaczynam ulepszać, udziwniać i w rezultacie wychodzi coś zupełnie innego. Tak było i w tym przypadku.
Sutaszowa ważka już dawno wpadła mojej Psiapsiółce w oko. Pierwszą ważkę podarowałam siostrzenicy, na drugi egzemplarz trzeba było czekać aż 3 lata. Jestem wyjątkowo zadowolona z efektu, zwłaszcza z odwzorowania kształtu skrzydeł, chociaż nie są symetryczne. Wyszły mi lepiej (?), przynajmniej tak mi się wydaje.

Ważka w tym projekcie zyskała transparentne skrzydełka i więcej mieniących koralików, odrobinę zmieniłam kolorystykę, reszta w zasadzie bez radykalnych zmian. Materiały jak u poprzedniczki.
Mam nadzieję Kaśku, że Ci się spodoba :-)
Jeszcze raz Wszystkiego NAJlepszego imieninowego!!!
A wszystkim Odwiedzającym życzę wspaniałego weekendu!

4 komentarze:

 1. Masz niezwykły dar Kochana. Bierzesz sznurek, koraliki, nici ... same zwyczajne składniki i tworzysz z nich magię, piękno ... Zazdraszczam nieustannie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Mireczko za przemiłe słowa. Nie ma czego zazdrościć, masz cudowny dar słowa, ja stałam w innej kolejce ;-)

   Usuń
 2. Cudowna! Każda inna, nietuzinkowa, z fantastycznym wyczuciem barw i faktur - uwielbiam Twą wrażliwość Asiu oraz podzielam miłość do owadzich form. :) Taki prezent to emocje żywe i dobra energia zawarta w przedmiocie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Aniu. Myślę, że wrażliwość mamy podobną, bo uwielbiam Twoje prace. A co do owadziorów....wyprodukowałam nawet tłuściutkiego pająka (trochę na przekór mojej arachnofobii), część większej pracy, ale pokażę dopiero jak skończę. Będzie niespodzianka.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...